• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فروش اوره دامی|فروش اوره صادراتی|اوره دامی چیست


فروش اوره دامی

فروش اوره دامی : با توجه به اینکه دانه های خوراک و بسیاری از غلات با پروتئین بالا هزینه ی زیادی را به صاحبان دام و طیور تحمیل می کند، استفاده از اوره دامی در وعده های غذایی دام ها به صرفه تر به نظر می آید. اما در هنگام استفاده از اوره دامی باید چند نکته را در نظر گرفت.

 

جهت سفارش و مشاوره رایگان  می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 تلفن تماس کارخانه : 02637779451
فروش:  09371579036

 

این نکات عبارت اند از : اوره ترکیبی نیتروژنی که غیر پروتئینی به حساب می آید. این به این معنی است که بخش نیتروژن اوره دامی برای تهیه پروتئین به واسطه  میکروب های شکمبه مصرف می گردد. در اغلب موارد، اوره دامی دارای 45 درصد نیتروژن و پروتئین 16 درصد می باشد. با توجه به این موضوع باید گفت؛ زمانی که اوره دامی به پروتئین تبدیل می گردد، میزان پروتئین خام اوره حدود ٪ 281 می باشد. باید گفت؛ اوره آهسته رهش نیتروپارس دارای عناصر مفید دیگر مانند انرژی و مواد معدنی و ویتامین ها می باشد.

Livestock urea

نشخوارکنندگان  به واسطه ی  ساخت آمونیاک و دی اکسید کربن اوره آهسته رهش را به پروتئین تبدیل می کنند. آمونیاکی از اوره دامی آزاد شده است در بدن حیوان دو مسیر را می پیماید. مسیر اول مکانی است که پروتئین میکروبی تولید و دومین مکان کبد می باشد که در آن سم زدایی صورت می گیرد و به واسطه ادرار دفع می گردد. اگر اوره آهسته رهش بی کیفیت مصرف شود میزان آمونیاک شکمبه بالا می رود و میکروب ها نمی توانند همه آمونیاک را برای تولید پروتئین استفاده کنند، این نکته باعث تحت فشار قرار گرفتن ظرفیت دفع اوره دامی از کبد می شود و در نهایت موجب بروز مسمومیت می شود.

این مسئله خیلی مهم است که اوره کند رهش به مقدار مناسبی تغذیه گردد و برای تولید پروتئین عملکرد باکتری به اندازه مورد نیاز موجود باشد. میزان عملکرد باکتریایی به واسطه پتانسیل تخمیر اوره دامی جیره کل تعیین می گردد.  زمانی که میزان  تخمیرپذیری  موجود در خوراک بیشتر از آنچه  شکمبه برای تبدیل آمونیاک موجود در خوراک به پروتئین لازم است، باشد، ، خوراک UFP مثبت خواهد داشت.

حال اگرانرژی به اندازه ی کافی در خوراک موجود نباشد، یا خوراک دارای پروتئین خام زیادی باشد UFP منفی می شود.  در صورت مصرف اوره با منابع کربوهیدراتی این قابلیت را دارد که  منجر به تولید  یک مکمل پروتئینی مناسب برای بسیاری از گروه های گاو در رژیم های پر انرژی گردد. یک سری اقدمات برای تغذیه اوره دامی باید انجام گیرد که عبارت اند از:

1-باید رژیم ها با دقت با عناصر خوراک با انرژی شناخته شده و میزان پروتئین خام از تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی تنظیم شود.

2- باید از اوره دامی برای تهیه  بیشتر از یک سوم کل پروتئین مورد نیاز در جیره استفاده گردد.

3-باید جیره حداقل دو بار در روز تغذیه شود تا از  تجمع آمونیاک جلوگیری شود.

4-باید تمام اجزای خوراک  دقیقاً وزن شوند و مطمئن شوید که اوره دامی به طور کامل و یکنواخت در جیره مخلوط شده باشد.

در همین راستا نیترو پارس اقدام به تولید محصول اوره آهسته رهش با آزادسازی بهینه آمونیاک در شکمبه نموده است.

sale/فروش اوره دامی

ایمنی اوره آهسته رهش در خوراک دام برای مصرف کننده

اوره متابولیت نهایی کاتابولیسم پروتئین در پستانداران است و به طور مساوی در آب بدن به استثنای کلیه ها که غلظت های بالاتری در آنها رخ می دهد، توزیع می شود. با توجه به سرنوشت متابولیکی آن، جایگزینی پروتئین جیره با اوره در تغذیه نشخوارکنندگان منجر به افزایش قابل توجهی نخواهد شد.

خطرات احتمالی اوره و یا آمونیاک در بافت ها و محصولات خوراکی

بر اساس سرنوشت متابولیکی اوره در نشخوارکنندگان، استفاده از اوره آهسته رهش در تغذیه نشخوارکنندگان هیچ نگرانی برای ایمنی مصرف کنندگان ایجاد نمی کند.

sale/فروش اوره دامی

 شما می توانید برای تهیه اوره دامی با شرکت مهرگان تجارت تماس بگیرید.

تماس با ما